jezdci technika aktuality partneři fotogalerie Tom Herron

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkuje všem našim současným

i budoucím partnerům za každou formu podpory.

 

Přejete si vidět své logo na motorkách nebo na jezdcích, pak neváhejte a kontaktujte nás !

 

Tipovací soutěž Heron Racing Teamu - "Heron Tip"

 

'tipovačka' - přehled v soutěži Heron Tip se připravuje

Pravidla soutěže Heron Tip

 

Historie Heron Tipu, tedy principu tipování na výsledky silničních motocyklových závodů sahá do 80-tých let minulého století. Tehdy jsme s Petrem Šourem jezdili na různé mezinárodní závody a tipovali před každou jízdou na prvních šest jezdců v cíli a později, i jako nějaký žolík, vymyslel Petr tip na třináctého. Sázeli jsme tehdy do banku dvacetikoruny a bylo to skutečně akční zpestření víkendového pobytu kolem závodních tratí.

 

Za vlastníka „know how“ tohoto způsobu tipování lze tedy považovat dnešního administrátora tipovací soutěže, Petra Šoura. Celkem spravedlivý způsob tipování zaujal i spoustu našich přátel, a tak v roce 2001 vznikl nultý ročník Heron Tipu, který se týká závodů Grand Prix ve všech třídách i celkového pořadí mistrovství světa.

 

Od roku 2002 se jede podle stávajících pravidel. Postupně se pravidla vytříbila do skoro dokonalé podoby a s nástupem internetu a mailů přišla i výborná informovanost všech zúčastněných. V letech 2005 až 2007 bylo tipujících skoro čtyřicet. Princip, kdy za uhodnutí jezdce v první šestce je 1 bod a za jeho přesné umístění či uhodnutí 13. místa jsou body dva, umožňuje skutečně zábavné a skoro adrenalinové prožitky už během sledování závodů u TV, nebo přímo kolem trati.

 

V roce 2006 se podařilo při GP Itálie Honzovi Divíškovi uhádnout nejen přesné pořadí první šesti, ale i třináctého ve třídě 125GP a získal tak maximální počet bodů za tento závod a třídu, tj. 14 bodů. Náš první putovní pohár, který má právo navždy vlastnit ten, který celkově zvítězí ve třech ročnících po sobě, nebo pětkrát i s přerušením, vlastní již zmíněný expert Petr Šour.

 

V sezóně 2009 tedy budeme muset obstarat pohár nový. Kromě absolutního vítěze, se vyhlašují i vítězové v jednotlivých třídách, nováček roku a tipující s největším postupem, tedy skokan roku. Přeji všem tipujícím pevné nervy, dobré zdroje informací a mnoho štěstí.

 

Valter Czyž

 

 

Dosavadní vítězové v absolutním pořadí:

 

„0.“ ročník 2001  Petr Šour
1. ročník 2002  Petr Šour
2. ročník 2003  Petr Šour
3. ročník 2004  Petr Jurga
4. ročník 2005  Lucka Kožušníková
5. ročník 2006  Honza Divíšek
6. ročník 2007  Petr Šour
7. ročník 2008  Petr Šour - držitel prvního putovního poháru
8. ročník 2009  Petr Šour
9. ročník 2010  Ivo"Čáp" David
10. ročník 2011  ???
zpět

Kontakt: Heron Racing Team, Nad Terasou 8/1164, Havířov-Město, Česká republika, GSM + 420 723 808 909, Mailto: heronracing@post.cz

Historie | Odkazy | Výsledky | Heron Tip